Z Życia Przedszkola

Mamma mia dziś DZIEŃ PIZZY

Z okazji Dnia Pizzy nasze przedszkolaki zamieniły się w prawdziwych kucharzy i robiły pyszne pizze. Kreatywne działania bardzo spodobały się najmłodszym! Cudowny zapach włoskiego przysmaku unosił się w całym przedszkolu.

 

Tłusty czwartek

Tłusty Czwartek  to doskonała okazja do świętowania również w przedszkolu. Pomysłów na zabawy z tej okazji jest bez liku.

Przedszkolaki wykonały dziś własnoręczne wypieki- O kcal i 100 % radości !

 

BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy to dla przedszkolaków niezwykłe wydarzenie,  Ten wyjątkowy dzień dostarczył wszystkim niesamowitych przeżyć . 
Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, policjantów, rycerzy, piratów… nie sposób zliczyć
i wymienić tych wszystkich postaci. Cudowne animatorki  i wszystkie nauczycielki zachęcały dzieci do tańca z przygotowaną muzyką, która była skoczna i rytmiczna. Nie zabrakło w tym dniu konkursów i wielu zabaw integrujących przedszkolaków. Kosmiczny pył był największą niespodzianką- szaleństwom nie było końca! Ajjj co to był za bal:)

 

Przedszkolna Wigilia

Piękne chwile w tym szczególnym okresie, pełne refleksji, spokoju – to czas wigilii przedszkolnej. Dzisiaj celebrowaliśmy posiłki zasiadając wspólnie jak wielka rodzina przy pięknie udekorowanych stołach. Złożyliśmy sobie świąteczne życzenia, śpiewaliśmy kolędy i jedliśmy pyszne świąteczne potrawy. Takie chwile utrwalają dzieciom znajomość tradycji a także wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

NIESPODZIANKA pOD CHOINKĄ

Boże Narodzenie  to wyjątkowe święto dla dzieci, przynosi ze sobą radość i wiele emocji. Wszystkie maluchy z niecierpliwością czekają na nadejście Mikołaja i…. prezenty. Mimo że Gwiazdor już był, pod naszą choinką przedszkolaki znalazły mnóstwo prezentów. Dla  Przedszkola to doskonała okazja, aby sprawić swoim przedszkolakom przyjemność i uśmiech na twarzy, dlatego Organ Prowadzący dla wszystkich grup przygotował niespodziankę. Kolorowe klocki, puzzle, gry, lalki i inne zabawki bardzo spodobały się naszym przedszkolakom i przyniosły mnóstwo radości:)

DZIĘKUJEMY !!!

 

Warsztaty świąteczne

14.12 w naszym przedszkolu odbyły się ŚWIĄTECZNE WARSZTATY. Była to doskonała okazja,aby zanurzyć się w atmosferze świąt jeszcze głębiej, ucząc się nowych umiejętności i tworząc coś własnoręcznie. Takie zajęcia są mostem między tradycją a nowoczesnością. Nie tylko dają możliwość nauki, ale również tworzą okazję do dzielenia się pasją i wspólnego świętowania. To wspaniała okazja do integracji naszej przedszkolnej społeczności.

Wróbelki tworzyły pracę plastyczną – „Małe choineczki”, Kaczuszki prezentowały swoje umiejętności wokalne, a następnie wspólnie z rodzicami uczestniczyły w zabawach integracyjnych. Jaskółki wykonały piękne bombki z dużą ilością brokatu, a Bociany wspólnie z bliskimi zrobiły jedyne w swoim rodzaju – „Bożonarodzeniowe Wieńce”. Kolejnym zadaniem było dekorowanie pysznych pierniczków wypieczonych przez rodziców naszych przedszkolaków.

Nic nie przynosi tyle satysfakcji, co własnoręcznie wykonane dzieła. Podczas warsztatów mieliśmy możliwość stworzenia unikatowych ozdób. Staną się centrum uwagi w naszych domach lub na świątecznych stołach bliskich.
Dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas wypełniony magią świątecznego uroku.
W końcu to właśnie chwile spędzone na tworzeniu i uczeniu się czynią święta Bożego Narodzenia jeszcze bardziej magicznymi.

Wizyta POLICJI w przedszkolu

16.11.2023r. wielkim wydarzeniem dla naszych przedszkolaków była wizyta policjantów. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach ale nie tylko. Panie policjantki rozmawiały  z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach, przypominając jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyła się wśród maluchów możliwość obejrzenia radiowozu. Demonstracja sprzętu policyjnego wzbudziła dużą ciekawość:) Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z przedszkolaków nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. serdecznie dziękujemy POSTERUNKOWI POLICJI W KLESZCZEWIE.

 

Odwiedziny GEPARTYNY

Szkoła do hymnu

Z okazji Dnia Niepodległości  wszystkie przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji ” Szkoła do hymnu”. Podczas uroczystego apelu 10. 11 o godzinie 11.11  zarówno dzieci jak i pracownicy odśpiewali hymn narodowy. Uroczystość poprzedziły zajęcia edukacyjne podczas których dzieci poszerzały swoja wiedzę na temat Polki. W eleganckich galowych strojach, machaliśmy biało-czerwonymi flagami wpólnie  celebrując ten wyjątkowy dla wszystkich Polaków dzień.

DYNIOWY ZAWRÓT GŁOWY czyli ŚWIĘTO DYNI

W piątek 27.11 wszystkie przedszkolaki Bocianiego Gniazda celebrowały Dzień Dyni. Dzisiaj zrobiło się pomarańczowo😊 Kolor królował w strojach, salach udekorowanych dyniowymi girlandami i wspólnej zabawie. Duże i małe, okrągłe i śmieszne – wszystkie dynie i dyńki dały nam wszystkim mnóstwo radości. Dekorowaliśmy dynie, wymyślaliśmy dla nich imiona, porządkowaliśmy od największej do najmniejszej, porównywaliśmy ich wygląd i wagę, pokonywaliśmy dyniowe slalomy. Największą frajdę przyniosła zabawa sensoryczna w której mogliśmy „ pogrzebać” środku dyni odkrywając wszystkimi zmysłami jej niezwykłe walory. To był wyjątkowy dzień pełen wielu aktywności niezwykle rozwijających naszych przedszkolaków.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, która pomogła nam w organizacji tego święta! Prawdziwy dyniowy zawrót głowy na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dynie małe, dynie duże,
dynie w dole, dymie w górze,
dynie z lewej, dynie z prawej,
dynie kręcą się w zabawie!